Ekobud | Nowoczesne pokrycia dachowe | Ekobud Krotoszyn, Poznań, Wrocław
Pokrycia dachowe - reklama Bezspoinowe materiały hydroizolacyjne - reklama Doradztwo wyboru technologii - reklama Lokalizacja świadczenia usług - reklama

Izolacja i hydroizolacja dachu Wielkopolskie, pokrycia polimocznikowe

Powłoki bezspoinowe to doskonała hydroizolacja dachu, która dzięki zastosowaniu wysokiej jakości produktów składowych zapewnia skuteczną ochronę przeciwwilgociową. Dodatkowo walory estetyczne i przystępna cena zwiększają popularność tego rozwiązania wśród materiałów służących do wykonywania pokryć dachowych oraz hydroizolacji.

Powłoka bezspoinowa to doskonała alternatywa pod względem ekonomicznym oraz jakościowym dla tradycyjnych powłok wykonywanych w oparciu o papy modyfikowane polimerami.

Podstawowymi materiałami służącymi do wytwarzania powłok są:

  • masa hydroizolacyjna,
  • tkaniny zbrojące,
  • materiały osłonowo-dekoracyjne.

Wykonane z membrany PCV pokrycia polimocznikowe odznaczają się bardzo wysoką skutecznością i niezawodnością oraz niskim kosztem realizacji. W stosowanej przez ZUH EKOBUD technologii brak jest całkowicie spoin, a więc miejsc, w których najczęściej dochodzi do przecieków. Technologia ta charakteryzuje się najlepszym z możliwych przyleganiem do materiałów spotykanych w budownictwie, takich jak: beton, kamień, cegła ceramiczna, cegła silikatowa, bloczki YTONG, polistyren ekstrudowany, styropian, blacha ocynkowana, drewno, guma, polietylen, poliester oraz wszystkich materiałów na bazie asfaltów i asfaltów modyfikowanych polimerami (papy tradycyjne i termozgrzewalne). Właściwości idealnego przylegania membrany PCV do podłoża eliminuje możliwość podciekania wody między powłoką a podłożem, co sprawia, że izolacja dachu wykonana tą metodą jest niezwykle szczelna.

Masa bitumiczna, która jest głównym składnikiem technologii, jest wolna od rozpuszczalników, włókien azbestowych i innych szkodliwych składników. Jest przyjazna dla środowiska, nie wydziela żadnych lotnych związków.

Wszystkie pokrycia polimocznikowe dachowe wymagają zastosowania osłon chroniących je przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, głównie przed promieniowaniem ultrafioletowym. Rodzaj zastosowanej osłony zależy również od przyjętej przez projektanta koncepcji estetycznej, a ich duża różnorodność daje bardzo wiele możliwości. Możliwymi do zastosowania są następujące rodzaje osłon:

  • masa reflekcyjno dekoracyjna zawierająca metaliczne aluminium,
  • farba osłonowa oparta na polimerach modyfikowanych,
  • żwir gruboziarnisty płukany,
  • płyty termoizolacyjne w technologii dachu odwróconego,
  • nadbudowa zielona,
  • posypka z bazaltu naturalnego (barwiona lub w kolorze naturalnym).

Ze względu na dużą różnorodność osłon można je dobrać w taki sposób aby dostosować je do charakteru budynku zarówno pod względem wymagań estetycznych, jak i technologicznych. Warstwy osłonowe mogą mieć różny kolor – najczęściej stosowane są posypki barwione.

Powłoki wykonane przy użyciu technologi bezspoinowej są wytrzymałe, mają minimalne tendencje do pełzania, są nielepkie i mało podatne na procesy starzeniowe, uszkodzenia mechaniczne oraz wpływy termiczne.

Powłoki te wykazują bardzo dobrą odporność na wszystkie typowe agresywne związki chemiczne występujące w budownictwie. Są odporne na kwaśne deszcze i agresywne środowisko zakładów przemysłowych.

Usługi: hydroizolacja dachu oraz wykonywanie pokryć dachowych – są realizowane przez naszą firmę na trenie Wielkopolski oraz Dolnego Śląska, w przypadku bardziej złożonych projektów jesteś w stanie dojechać także w inne rejony.